Oktay Usta Meyveli Çitli Pasta Tarifi

Oktay Usta Meyveli Çitli Pasta Tarifi Malzemeleri Oktay Usta Meyveli Çitli Pasta Tarifi 1 Kakaolu Pasta Keki 1 Pk. Kedi Dili Bisküvi 3 Kivi 3 Muz 3 Mandalina 1 Kase Marmelat 1 Su B. SuKreması İçin: 4 Su B. Süt 4 Çorba K. Un 1 Pk. Labne 1 Yumurta Sarısı…Malzemeler

Oktay Usta Meyveli Çitli Pasta Tarifi 1 Kakaolu Pasta Keki
1 Pk. Kedi Dili Bisküvi
3 Kivi
3 Muz
3 Mandalina
1 Kase Marmelat
1 Su B. SuKreması İçin:
4 Su B. Süt
4 Çorba K. Un
1 Pk. Labne
1 Yumurta Sarısı
1 Su B. Toz ŞekerÜzeri İçin:
Mevsim Meyveleri
Ayva Jölesi

Hazırlanışı

:Kakaolu pasta kekinin alt tabanını geniş bir tabağa koyuyoruz. Üzerine boş bir çember koyuyoruz. Pastanın kenarlarını biraz kesiyoruz. Kedi dili bisküvileri kenarlarına diziyoruz.


Marmelatı sulandırıp keki ıslatıyoruz. Kreması için, süt ve şekeri tencereye koyup ocağın üzerine alıyoruz. Un ve yumurta sarısını koyup koyu bir kıvam alana kadar sürekli karıştırarak pişiriyoruz.


Altını kapattıktan sonra labneyi katıp karıştırıyoruz. Kremayı soğumaya bırakıyoruz. Soğuyan kremanın yarısını pasta kekinin üzerine döküp yayıyoruz.


Muzu soyup dilimliyoruz. Kremanın üzerine muz dilimlerini koyuyoruz. Pasta kekinin diğer kısmınıda kenarlarından biraz kesip pastanın üzerine kapatıyoruz.


Marmelat ile ıslatıyoruz. Kremanın diğer kısmını üzerine döküp iyice yayıyoruz. Üzerini mevsim meyveleri ile süslüyoruz. Ayva jölesini sürüyoruz.


Buzdolabında dinlendirdikten sonra çember kalıbı çıkartıyoruz. Kedidillerinin etrafına kurdela sarıp servis ediyoruz.

Yorumlar kapalı.