Oktay Usta Bisküvi Kıtırlı Balkabaklı Pasta Tarifi

Oktay Usta Bisküvi Kıtırlı Balkabaklı Pasta Tarifi MalzemeleriBisküvi Kıtırlı Balkabaklı Pasta2 Kg. Balkabağı1,5 Su B. Toz Şeker1 Pk. Petibör BisküviKreması İçin:1,5 Su B. SütYarım Su B. Toz Şeker1 Çorba K. Un1 Çorba K. Vanilya ŞekeriTabanı İçin:2 Çorba K.Tereyağı1 Pk. Yulaflı BisküviÜzeri İçin:CevizYaş Pasta Tarifleri, Pasta Tarifleri Oktay Usta Bisküvi Kıtırlı…Malzemeler

Bisküvi Kıtırlı Balkabaklı Pasta2 Kg. Balkabağı
1,5 Su B. Toz Şeker
1 Pk. Petibör BisküviKreması İçin:
1,5 Su B. Süt
Yarım Su B. Toz Şeker
1 Çorba K. Un
1 Çorba K. Vanilya ŞekeriTabanı İçin:
2 Çorba K.Tereyağı
1 Pk. Yulaflı BisküviÜzeri İçin:
Ceviz
Yaş Pasta Tarifleri, Pasta Tarifleri

Hazırlanışı

:Balkabağı soyup doğruyoruz. Tencereye koyup üzerine şekerini döküyoruz. 2-3 çorba kaşığı su koyup kapağı kapalı olarak kısık ateşte pişiriyoruz. Kreması için, süt ve şekeri tencereye koyup ocağın üzerine alıyoruz.


Şeker eridikten sonra un ve vanilya şekerini katıp sürekli karıştırarak koyu bir kıvam alana kadar pişiriyoruz. Pişen kabakları kaşıkla ezip püre haline getiriyoruz. 1 paket bisküviyi iri bir şekilde kırıp balkabağına ekleyip karıştırıyoruz.


Boş bir çember kalıbın altına yağlı kağıt seriyoruz. Balkabağının yarısını döküp bastırıyoruz. Üzerine kremayı koyuyoruz. Balkabağının geri kalan kısmını kremanın üzerine döküp yayıyoruz.


Üzerine iri kırılmış ceviz serpip buzdolabında en az 1 saat dinlendiriyoruz. Dinlendikten sonra kalıbından çıkartıp servis ediyoruz.

Bir Cevap Yazın